vr. 16 mei 2025

Walmart: Sterke kwartaalresultaten en toekomstperspectieven
Walmart legde sterke kwartaalresultaten voor die de verwachtingen overtroffen. De verkoopcijfers stegen met 4% op jaarbasis en de winst per aandeel kwam 5% boven de verwachtingen uit. KBC Securities-analist Tom Noyens benadrukt dat Walmarts solide cijfers bewijzen dat het een aandeel is voor meerdere seizoenen.
Walmart?
Naar omzet gemeten, is Walmart de grootste voedingsdistributeur ter wereld. De groep beschikt over ongeveer 900 Discount stores, 2 600 Supercenters, 600 Sam's Clubs en 150 buurtwinkels in de VS. Het productengamma varieert van elektronica, verzorgingsproducten, voeding tot kleding.
Hoger dan verwachte winst dankzij kostenbeheersing
De verkoopcijfers stegen met 4% op jaarbasis aan constante wisselkoersen. Walmart VS zag de verkoop met 4,5%, boven de gemiddelde analistenverwachting (gav). Bij Sam's Club steeg de verkoop met 6,7%, eveneens boven gav.
De winst per aandeel kwam uit op 0,61 dollar, wat 5% boven de verwachtingen ligt. Voornamelijk lagere beheer- en promotiekosten lieten de winsten boven de lat uitkomen.
Prijsstijgingen in ‘t verschiet
Walmart behoudt haar jaar vooruitzichten met een verkoopgroei van 3 à 4% en een winstgroei (EBIT-groei) van 3,5 à 5,5%. Het management wil echter geen specifieke vooruitzichten geven voor het lopende tweede kwartaal, vanwege een zeer brede waaier aan potentiële uitkomsten. Daarnaast waarschuwt het management dat prijsverhogingen weldra in de winkels zichtbaar zullen zijn.

KBC Securities over Walmart
Dankzij haar sterk organisatorisch vermogen en schaalgrootte heeft Walmart een stapje voor op concurrenten wat prijszetting betreft, zegt Tom. Toch verwacht hij dat de komende maanden voor Walmart lastiger zouden kunnen zijn dan verwacht. Kan Walmart de volledige verhoogde kosten doorrekenen aan de consument, die minder geld zal uitgeven?
Niettemin is Tom fan van Walmarts businessmodel en sterkte door de verschillende economische cycli. Hij ziet verdere groei in e-commerce- en advertentiedivisies. Walmart is in de VS een van de ketens die het best weet consument te overtuigen om naar hun winkels te komen.
Echter, Tom is geen fan van de huidige waardering van het aandeel. Met een koers/winst-verhouding die rond de 38 ligt, oogt het aandeel zeer prijzig. Daarom ziet hij weinig opwaarts potentieel. Hij blijft bij zijn 'Houden'-aanbeveling, maar trekt hetkoersdoel op van 80 naar 95 dollar. Op 10 mei verhoogde Tom de aanbeveling voor Walmart nog van 'Verkopen' naar 'Houden'.
