• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe,
Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

wo. 27 feb 2019

16:30

Aandelennieuws in het kort

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Adyen

  • De omzet van het Nederlandse betaalbedrijf steeg in 2018 met 60% op jaarbasis tot 349 miljoen EUR dankzij 47% meer transacties. Adyen herhaalde zijn prognose van een gemiddelde omzetgroei van 25 à 35% op middellange termijn.

Ahold Delhaize

  • De supermarktgroep rapporteerde een operationele winst over het vierde kwartaal van 691 miljoen EUR, tegenover een consensusverwachting van 675 miljoen EUR en 631 miljoen EUR een jaar eerder. Het bedrijf verwacht een winstgroei per aandeel in 2019 van 5 à 9%. Het dividend wordt met 11% verhoogd naar 0,70 EUR per aandeel.
  • Lees ook: Kwartaalrapport Ahold Delhaize kan beleggers niet overtuigen

Van de Velde

  • Ondanks de vrijwel stabiele jaaromzet rapporteert de Belgische lingeriefabrikant wel een 30% lagere brutobedrijfswinst over gans 2018 door hogere investeringen en kosten. Het dividend blijft behouden op 1,03 EUR per aandeel.

Suez

  • Het water- en afvalconcern scoort met zijn jaarcijfers net iets beter dan verwacht. De nettowinst steeg in 2018 met 13%. Suez rekent dit jaar op een groei van de brutobedrijfswinst met 4 à 5%.
  • Lees ook: Suez publiceert beter dan verwachte cijfers

Solvay

  • De Belgische chemiegroep rapporteerde een onderliggende brutobedrijfswinst van 506 miljoen EUR, in lijn met de verwachtingen. Het management liet weten dat het verlies omwille van het einde van het Airbus A380 model, volledig wordt gecompenseerd door andere vliegtuigmodellen (waaronder de A220).
  • Lees ook: Solvay gaat uit van bescheiden groei in 2019

Rio Tinto

  • De Engels-Australische mijnbouwer verwent zijn aandeelhouders. Bovenop de reguliere dividenduitkering van 3,1 miljard USD wordt een speciaal dividend uitgekeerd van 4 miljard USD. De cash is afkomstig van de verkoop van Rio’s belang in de Indonesische koper- en goudmijn Grasberg en van zijn aluminiumsmelter in Duinkerke. In totaal zal Rio over boekjaar 2018 voor 13,5 miljard USD aan cash hebben teruggeven aan de aandeelhouder.

Arkema

  • De onderliggende winst in het vierde kwartaal kwam uit op 118 miljoen EUR, 44% beter dan verwacht. Het dividend van het Franse speciaalchemiebedrijf van 2,50 EUR stelde dan weer licht teleur per aandeel.

Meer interessant aandelennieuws

  • Adviezen en aanbevelingen
  • Hoogtepunten KBC Securities Benelux Morning Note
  • Suez publiceert beter dan verwachte cijfers
  • Meest verhandeld bij Bolero op Euronext
  • Kwartaalrapport Ahold Delhaize kan beleggers niet overtuigen
  • Solvay gaat uit van bescheiden groei in 2019
  • Terugblik op Wall Street
  • Grote merken zijn nog niet ten dode opgeschreven
  • Wat u moet onthouden uit de brief van Warren Buffett

Wat staat er morgen op het programma?

Tot slot blikken we nog even vooruit naar wat morgen, donderdag 28 februari, op de agenda staat:

  • Bedrijfsresultaten
    • Ackermans & van Haaren
    • AB InBev
    • Argenx
    • Ascencio
    • Biocartis
    • CFE
    • D'Ieteren
    • Tubize
    • MDxHealth
    • Recticel
    • Roularta
    • Sioen
    • Solvac
    • Texaf
    • UCB
    • Adecco
    • BAT
    • Carrefour
    • Dassault Aviation
    • Envipco
    • Erste Group Bank
    • Ferrovial
    • Knorr Bremse
    • Moncler
    • Rentokil
    • Repsol
    • Rolls-Royce
    • Saipem
    • SEN
    • Zalando
    • Autodesk
    • Gap
    • JD.com
    • Nordstrom
    • NRG Energy
  • Macro-economie
    • VS: werkloosheidsaanvragen, BBP, index aankoopdirecteurs Chicago.
    • Japan: kleinhandelsverkopen, industriële productie
    • Duitsland, Frankrijk, Spanje: inflatie
    • China: PMI
Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap