vr. 1 feb 2019
16:30

Amazon
- De e-commercereus klopte in het vierde kwartaal de omzetverwachtingen. Amazon boekte een omzet van 72,4 miljard USD, een stijging met 20% t.o.v. een jaar eerder. De nettowinst bedroeg 3 miljard USD, tegenover 1,9 miljard USD een jaar eerder. Een nieuw recordresultaat, maar de omzetgroei vertraagt. De prognose voor de omzet in het lopende kwartaal tussen de 56 miljard USD en 60 miljard USD ligt onder de analistenverwachting van 60,5 miljard USD. Verder zullen de kosten in 2019 stijgen door de bouw van nieuwe magazijnen en andere infrastructuur.
Deutsche Bank
- De Duitse bankreus sloot 2018 af met een kwartaalverlies van 409 miljoen EUR, wat slechter is dan verwacht. Analisten gingen uit van een verlies van 268 miljoen EUR. Bovendien kromp de omzet voor het achtste kwartaal op rij.
WDP
- De specialist in logistiek vastgoed mikt tegen 2023 op een jaarlijkse portefeuillegroei van 10% en een jaarlijkse winststijging van 6%. Tegen 2023 mikt WDP op een portefeuille van 5 miljard EUR.
Smartphoto
- Smartphoto zag het voorbije jaar de EBITDA licht stijgen, mede dankzij een sterk vierde kwartaal. De EBITDA verbeterde op jaarbasis met 5,3% naar 6,9 miljoen EUR door een verdere focus op nieuwe producten, meer gerichte marketing en productie-efficiëntie.
DowDupont
- De Amerikaanse chemiereus stuurde samen met tegenvallende resultaten voor het vierde kwartaal een omzetalarm voor het eerste kwartaal van 2019 de wereld in. De omzet zou in het eerste kwartaal met zo’n 5% dalen. Analisten rekenden op een omzetstijging van 5%.
Qualcomm
- Het Amerikaanse chipbedrijf rapporteerde gemengde resultaten voor het eerste kwartaal van zijn boekjaar 2019. De omzet daalde sterker dan verwacht, maar de winst per aandeel lag boven de verwachtingen dankzij een belastingmeevaller. Qualcomm kampte met het verlies van smartphonegigant Apple als klant en een afnemende vraag naar smartphones in China. Het bedrijf gelooft dat de dalende trend in de smartphonemarkt (-10% in 2018) achter de rug is en dat de cijfers dit jaar zullen stabiliseren.
Meer interessant beursnieuws
- Adviezen en aanbevelingen
- Hoogtepunten KBC Securities Benelux Morning Note
- Sterk kwartaalrapport maar zwakkere vooruitzichten bij Amazon
- Meest verhandeld bij Bolero op Euronext
- KBC Securities herziet advies voor Adyen na sterke koersprestatie
- Cijfers Deutsche Bank nog zwakker dan verwacht
- Aandelenmarkten sluiten januari af met sterkste prestatie in 30 jaar
- Weinig verrassingen bij Danske Bank
- Terugblik op Wall Street
- KBC AM verlaagt advies voor Nokia naar "Houden"