• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe,
Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

di. 5 nov 2019

16:30

Aandelennieuws in het kort

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

SAP

  • De Duitse bedrijfssoftwaregroep zal in 2020 1,5 miljard euro extra uitkeren aan aandeelhouders dankzij sterke financiële prestaties. Dat komt bovenop de bestaande uitkering van 40% van de winst na belastingen, onder de vorm van dividenden.

Evonik Industries

  • De Duitse chemiegroep rapporteert een daling van de bedrijfskasstroom met 6% tot 543 miljoen euro, wat wel iets boven de gemiddelde schatting van 537 miljoen euro ligt. Evonik bevestigde de vooruitzichten voor 2019, waarbij de gecorrigeerde bedrijfskasstroom minstens op het niveau van vorig jaar moet uitkomen (2,15 miljard euro).

HelloFresh

  • Maaltijdbezorger HelloFresh rapporteert voor het derde kwartaal een aangepaste EBITDA van 15,5 miljoen euro, aan de bovenkant van de eigen prognoses en de tweede winstcijfers op rij. Vorig jaar was er nog een verlies van 26 miljoen euro. Het bedrijf verwacht dit jaar al break-even te draaien.

Adecco Group

  • Het Zwitserse uitzendbedrijf boekte het voorbije kwartaal een omzet van 5,89 miljard euro, net onder de verwachte 5,92 miljard. Na correctie voor handelsdagen en valutakoersbewegingen daalde de omzet met 4%. Adecco verwijst daarvoor naar de moeilijke omstandigheden in Europa en de VS.

Norwegian Air

  • De Noorse luchtvaartmaatschappij verkoopt 6 van zijn Boeing 737-800 vliegtuigen aan Pembroke Aircraft Leasing, een dochteronderneming van Standard Chartered. De transactie levert 55 miljoen dollar aan extra liquiditeiten op, na terugbetaling van schulden.

Hugo Boss

  • Het Duitse modehuis verwacht dat de omzet en het bedrijfsresultaat in het vierde kwartaal toch nog zullen stijgen, dankzij de modernisering van winkels en online partnerships. Het voorbije kwartaal zag Hugo Boss zijn omzet in de VS en Hong Kong nog dalen. Vorige maand snoeide Hugo Boss in de verwachtingen voor 2019.

AB Foods

  • AB Foods rapporteert een stijging van de omzet met 2%, dankzij de groei bij Primark. De groep, die ook actief is in landbouwproducten, boekte een aangepaste winst per aandeel van 137,5 pence, tegenover 134,9 pence in het boekjaar 2017-2018. Voor het fiscale jaar 2019-2020 jaar zegt AB Foods te zullen genieten van de verdere expansie bij Primark, maar ook van betere marges in suiker en een sterke winstgroei in de supermarktketens.

Imperial Brands

  • Het Britse tabaksbedrijf boekte het voorbije boekjaar een omzetstijging van 3,9% tot 7,99 miljard Britse pond en dat is beter dan de consensusverwachting van 7,93 miljard pond. De aangepaste winst per aandeel kwam uit op 273,3 pence.

Pandora

  • In het derde kwartaal lag de winst vóór belastingen van de Deense juwelenmaker met 891 Deense kroon 25% lager dan een jaar eerder en onder de verwachting van 986 miljoen DKK. Als verklaring voor het zwakke resultaat verwijst Pandora naar de onlusten in Hong Kong. Het bedrijf waarschuwt dat de omzet over het volledige boekjaar lager zal uitvallen dan aanvankelijk verwacht.

Telefónica

  • De Spaanse telecomoperator zag zijn omzet in het derde kwartaal 3,4% hoger uitkomen dan een jaar eerder, door meer Spaanse klanten te verleiden tot betaaltelevisie en breedbandinternet. Op de Spaanse telecommarkt is er hevige prijsconcurrentie met Másmóvil en Vodafone. 

ArcelorMittal

  • De staalproducent dreigt met juridische stappen tegen de Italiaanse overheid over milieureglementering met betrekking tot Europa's grootste staaloven Ilva. Arcelor kocht de zwaar vervuilde site vorig jaar van de Italiaanse overheid voor 1,8 miljard dollar met de belofte om 1,2 miljard dollar te investeren om de milieuprestaties van de staalfabriek te verbeteren tegen 2023. Maar Arcelor wil niet blootgesteld worden aan vervolging door het gerecht met betrekking tot de historische milieuschade.

Santander

  • De Spaanse bank koopt een belang van 50,1% in het Britse financiële handelsplatform Ebury voor 350 miljoen Britse pond. Ebury biedt diensten aan voor internationaal betaalverkeer en valutahandel.

Siemens Gamesa

  • De windturbinefabrikant rapporteert over het afgelopen gebroken boekjaar een omzet van 10,2 miljard euro en een operationele winst van 725 miljoen euro, wat grotendeels in lijn met de verwachtingen ligt. Voor het lopende boekjaar 2020 rekent Siemens Gamesa op een omzetcijfer tussen 10,2 en 10,6 miljard euro. De marges zullen wel onder druk komen te staan, want het mikt op de vork 5,5 à 7% tegenover een operationele marge van 7,1% over boekjaar 2019. Vooral de biedingsrondes voor nieuwe offshoreprojecten worden alsmaar competitiever.

Repsol

  • De Spaanse olie- en gasmaatschappij gaf in gisteren in Londen een update over zijn duurzaamheidsstrategie die vooral steunt op de verdere uitbouw van activiteiten in hernieuwbare energie en gasvoorziening. Met 2,9 GW aan reeds geïnstalleerde hernieuwbare opwekcapaciteit en nog 1,1 GW in de pijplijn verwacht de Spaanse oliemaatschappij dat het zijn 2025-doelstelling al voor 80% kan gerealiseerd hebben tegen 2022. Repsol wil ook meer aardgas en elektriciteit verkopen aan particuliere klanten en rekent in Spanje op 1 miljoen klanten tegen eind dit jaar en 50% meer winst uit deze activiteiten tegen 2025.

Meer interessant beursnieuws

  • Adviezen en aanbevelingen
  • Hoogtepunten KBC Securities Benelux Morning Note
  • Zwakke kwartaalcijfers voor kunstmestproducent Nutrien
  • Vonovia houdt het hoofd boven water
  • DSM bevestigt jaarprognoses
  • Europese oliesector blijft stevig overeind
  • Overnameplannen Aedifica beloond met hoger koersdoel en koopadvies
  • Terugblik op Wall Street

Wat staat er morgen op het programma?

Tot slot blikken we nog even vooruit naar wat morgen, woensdag 6 november, op de agenda staat:

  • Bedrijfsresultaten
    • Adidas - Ageas - Alstom - Barry Callebaut - BMW - Brenntag - Dialog Semiconductor - Hannover Re - Ahold Delhaize - Marks & Spencer - RTL Group - Sampo - Société Generale - Voestalpine - Wirecard
  • Ex-dividend
    • Intertrust
  • Macro-economie
    • EU: PMI dienstensector, kleinhandelsverkoop
    • Italië: PMI dienstensector
    • Frankrijk: PMI dienstensector
    • Duitsland: PMI dienstensector
    • VS: loonkost, productiviteit (nonfarm productivity)
Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap