• NL
  • FR
BoleroPowered by KBC
menu

Orderdesk: 02 303 33 00

Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Analyse en InzichtAnalyse en Inzicht
  • PlatformenPlatformen
    • Bolero
    • Mobile
  • Markten en ProductenAanbod
    • Markten
    • Producten
  • Events en OpleidingenEvents
    • Opleidingen
  • AcademyAcademy
    • Producten
    • Platformen
    • Strategie & Analyse
  • TarievenTarieven
  • SupportSupport
    • Documentcenter
    • Veelgestelde vragen
    • Lexicon
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
  • Bolero blog

  • Topic

  • Topic

  • Meest verhandelde ETF's van 2024

  • De wereld van ETF's

  • Bolero Live

  • Onze analisten

  • Beursboeken in de kijker

Als belegger wilt u niets missen van het financiële nieuws en de beursactualiteit. In deze blog volgt u elke dag van dichtbij op wat er reilt en zeilt op de financiële markten en krijgt u meteen de nodige duiding. 

Bijdragen

Deze blog komt tot stand dankzij bijdragen van de analisten van KBC Asset Management, KBC Securities, KBC Market Research en de economen, contentmanagers van Bolero en aandelenstrategen van KBC Groep:

Allison Mandra, Andrea Gabellone, Benjamin Wolff, Bérangère Bivort, Bernard Keppenne, Cora Vandamme, Dieter Guffens, Dirk Thiels, Ellen Van Tongelen, Guy Sips, Hans Dewachter, Jacob Mekhael, Jo Elsocht, Johan Van Gompel, Joren De Mesmaeker, Joris Franck, Kurt Ruts, Kristof Samoy, Laurent Convent, Lieven Noppe,
Livio Luyten, Lynn Hautekeete, Mathias Janssens, Mathias Van der Jeugt, Marion Geubel, Michiel Declercq, Peter Wuyts, Philippe Delfosse, Siegfried Top, Thibault Leneeuw, Thomas Couvreur, Thomas Vranken, Tom Noyens, Tom Simonts, Wim Hoste en Wim Lewi.

Disclaimer

Deze publicatie van KBC Bank N.V. (Bolero) wordt uitsluitend ter informatie verstrekt en is niet bedoeld als een specifiek en persoonlijk beleggingsadvies, een aanbieding of een uitnodiging tot een aanbieding, om de hierin vermelde financiële producten te kopen of te verkopen, noch onafhankelijk onderzoek op beleggingsgebied.

De dienstverlening die Bolero verschaft, is niet op beleggingsadvies gebaseerd. Bolero is het orderuitvoeringsplatform van KBC Bank N.V. waarmee transacties in ‘niet-complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) doorgaan op basis van ‘loutere uitvoering’ (“execution only”). Bolero voert geen ‘passendheidstoetsing’ uit bij transacties in niet-complexe financiële producten. De belegger die van deze dienstverlening gebruik maakt, beschikt dus niet over de bescherming van de toepasselijke gedragsregels. Transacties in ‘complexe’ financiële producten (in de zin van MiFID II) kunnen pas uitgevoerd worden na een succesvolle passendheidstoetsing.  Transacties via Bolero gebeuren altijd op initiatief van de belegger. 

Bij het uitvoeren en/of doorgeven van transacties van beleggers houdt Bolero geen rekening met de daarmee verband houdende fiscale, juridische of boekhoudkundige aspecten van deze transacties, verstrekt zij geen advies met betrekking tot dergelijke aspecten en kan zij daarvoor derhalve niet aansprakelijk worden gesteld.

Beleggen in financiële producten houdt  risico’s in. Beleggers moeten in staat zijn om het economische risico van een belegging te dragen en het belegde kapitaal geheel of gedeeltelijk te verliezen.

Copyright © KBC Bank NV/Bolero. Alle rechten voorbehouden. Deze informatie mag op geen enkele manier gepubliceerd, herschreven of heruitgegeven worden in eender welke vorm.

Deze blog bevat publicaties van KBC Securities NV (https://research.kbcsecurities.com/portal/portal.html#!/disclosures), KBC Asset Management NV (https://www.kbc.be/particulieren/nl/juridische-info/documentatie-beleggen.html#aandelen) en KBC Economics (https://www.kbc.com/nl/economics.html). Voor de externe bronnen raadpleegt Bolero verschillende nieuwssites. De bijdragen worden geselecteerd op basis van recente, concrete gebeurtenissen en publicaties. De redactie wordt verzorgd door Tom Simonts (KBC Securities) en door Jo Elsocht, Joren De Mesmaeker, Jens Meersman, Ellen Van Tongelen en Philippe Delfosse (marketing team Bolero, KBC Bank NV). KBC Bank staat onder toezicht van de FSMA.

vr. 31 jul 2020

16:30

Aandelennieuws in het kort

Deel deze pagina:

  • Tweet
  • Share
  • Share

Nokia

  • Nokia zag de onderliggende kwartaalwinst onverwacht stijgen tot 0,06 euro aandeel. Dat liet toe om de prognose voor de onderliggende winst per aandeel voor heel 2020 op te trekken van 0,18 à 0,28 euro naar 0,2 à 0,3 euro. Dat is ene mooie start voor de nieuwe CEO Pekka Lundmark, al neemt die het roer pas op zaterdag over.

BNP Paribas

  • BNP Paribas rapporteerde deze ochtend een winst van 2,3 miljard euro voor het tweede kwartaal van 2020. Dit is slechts een daling van 7% tegenover vorig jaar en vlot 58% beter dan de door analisten verwachte winst. Een inkomstenstijging van 154% in de obligatiehandel was verantwoordelijk voor het grootste deel van deze beter dan verwachte cijfers. Lager dan verwachte provisies voor probleemleningen hielpen eveneens. Positief was verder dat de kernkapitaalratio steeg van 12,0% naar 12,4%. De bank behoudt de vooruitzichten waarbij de winst dit jaar 15% tot 20% lager zou liggen dan in 2019.

Banco Sabadell

  • De Spaanse bank Banco Sabadell zag de winst in het tweede trimester met 81% terugvallen op jaarbasis tot 52 miljoen euro omdat er 635 miljoen euro aan voorzieningen genomen werden om de impact van covid-19 op te vangen. Analisten mikten op een nettowinst van 74 miljoen euro.

Caixabank

  • De Spaanse Caixabank zag de nettowinst dan weer met 30% stijgen tot 115 miljoen euro omwille van lagere herstructureringskosten, ondanks er provisies ter waarde van 755 miljoen euro werden opgenomen om de covid-19-effecten op te vangen. De tweede grootste bank van het land werd verwacht om 195 miljoen euro winst te draaien.

Poste Italiane

  • De Italiaanse postexploitant Poste Italiane boekte beter dan verwachte resultaten in het tweede kwartaal. De bedrijfswinst (EBIT) daalde wel met 30% op jaarbasis, maar de omzetkrimp met 13% tot 2,33 miljard euro was beter dan de verhoopte 2,31 miljard euro. de groep bevestigde ook zijn dividendbeleid, dat deel uitmaakt van het strategisch plan ‘Deliver 2022’. Het doel was en is om het dividend tot 2020 jaarlijks met 5% te verhogen.

EssilorLuxottica

  • De kwartaalomzet van EssilorLuxottica kelderde met 46,1% tegen constante wisselkoersen tot 2,45 miljard euro omdat de winkels gesloten moesten blijven. De producent van Oakley en Ray-Ban brillen zag daarom de bedrijfswinst imploderen met 91,7% tot 126 miljoen euro. Het derde kwartaal wordt er eentje van “overgang”, maar omwille van de blijvende onzekerheid worden er nog altijd geen financiële jaarvooruitzichten gegeven. Ook het eerder opgeschorte dividend werd nog niet in ere hersteld. De fusiegroep lijkt wel een netto fusiesynergie van 420 à 600 miljoen euro op te gaan opleveren tussen 2019 en 2023.

London Stock Exchange

  • Beursuitbater London Stock Exchange rapporteerde voor de eerste helft van 2020 een (aangepaste) winst van 575 miljoen pond, nipt boven de analistenconsensus. De omzet van 1,06 miljard pond bleef wel onder de 1,20 miljard die analisten hadden vooropgesteld. De beursuitbater gaf verder mee dat het de overname van Refinitiv verwacht af te ronden tegen eind 2020 of begin 2021. Gelinkt aan deze overname, bekijkt London Stock Exchange of het eventueel Borsa Italiana of een deel van MTS te koop zal aanbieden.

Meer interessant beursnieuws

  • Adviezen en aanbevelingen
  • Benelux-beursnieuws bij 't ontbijt
  • Amazon profiteert van online stormloop
  • Apple laat verwachtingen ver achter zich
  • Meest verhandeld bij Bolero op Euronext
  • Kwartaalcijfers Umicore beter dan verwacht
  • Obligatiehandel zorgt voor sterk kwartaal bij BNP Paribas
  • Swiss Re neemt provisies door COVID19
  • Saint-Gobain pakt uit met sterk kwartaalrapport
  • Terugblik op Wall Street
  • Caterpillar: vooruitzichten in lijn met de verwachtingen
  • Solide resultaten voor Vinci
Naar overzicht
Beleg online met inzicht
Word gratis klantJe gratis BeursintroClient login
Analyse en Inzicht
  • Analisten
  • Bolero Blog
Platformen
  • Bolero
  • Mobile
Markten en Producten
  • Markten
  • Producten
Events en Opleidingen
  • Events
  • Opleidingen
Academy
  • Producten
  • Platformen
  • Strategy & Analyse
Tarieven
  • Tarieven
Support
  • Algemene voorwaarden
  • Documentcenter
  • Lexicon
  • Veelgestelde vragen
  • Klachten
  • FAQ: MiFID II
Over Bolero
  • Bolero vandaag
  • Relatie KBC & Bolero
  • Nieuws
  • Werken bij Bolero
Award

Ontdek ook:

Bolero Crowdfunding

  •   Home
  • Analyse en Inzicht
  • Platformen
  • Markten en Producten
  • Events en Opleidingen
  • Academy
  • Tarieven
  • Support
Powered by KBC }}

Powered by KBC

  • © Bolero 2025
  • Privacy statement
  • Juridische voorwaarden
  • Sitemap