wo. 8 mei 2019
16:30

Siemens
- De industriële activiteiten van het Duitse conglomeraat lieten in het tweede kwartaal een (EBITDA) winst van 2,41 miljard EUR optekenen, een stijging met 7% in vergelijking met een jaar eerder. Het bedrijf bevestigt zijn doelstellingen voor het volledige boekjaar 2019 waarin het mikt op een operationele marge van 11 à 12% en een winst per aandeel van 6,40 EUR. Daarnaast maakten de Duitsers hun plannen bekend om de gas- en energiedivisie van het bedrijf afzonderlijk naar de beurs te brengen. CEO Joe Kaeser maakt, na de beursgang van de gezondheidstak, dus verder werk van de ontmanteling van het conglomeraat.
Toyota
- Zwakke verkopen in de VS en wereldwijde handelsspanningen wegen op de resultaten van de Japanse autoproducent. Met een operationele winst van 2,55 biljoen JPY over het boekjaar 2019 lagen de resultaten dan ook onder de verwachtingen (2,64 biljoen). Om de ontgoocheling bij de aandeelhouders te temperen werd een inkoopprogramma voor maximaal 1,7% van de uitstaande aandelen bekend gemaakt.
Commerzbank
- Nu de fusiegesprekken met Deutsche Bank van de baan zijn, kan het (voorlopig) terug focussen op de operationele gang van zaken. In het eerste kwartaal stegen de interestinkomsten van de bank alvast met 12%. De strategie die focust op het werven van nieuwe klanten lijkt zijn vruchten af te werpen want de bank verwelkomde 123.000 bijkomende particuliere klanten en opende 800 nieuwe bedrijfsrekeningen.
Vodafone
- De Australische toezichthouder blokkeert de geplande fusie tussen TPG Telecom en Vodafone Hutchison Australia. Hoewel er nog geen toelichting werd gegeven bij het besluit, gingen de aandelen van TPG alvast met 15% onderuit.
Vestas
- Hoewel de zwakker dan verwachte resultaten in het eerste kwartaal, behoudt het bedrijf zijn jaardoelstellingen van 11,5 miljard omzet aan een operationele marge van 9%. Onder andere hogere inputkosten en nieuwe handelstarieven wogen op de resultaten. Daarnaast laat het bedrijf weten dat Anders Runevad, na zes jaar als CEO te hebben gediend, op 1 augustus door Henrik Andersen vervangen wordt. Runevad blijft aan boord als adviseur en voorzitter van de Japanse joint-venture met Mitsubishi Heavy Industries.
Bekaert
- In het eerste kwartaal steeg de omzet met 4%, in vergelijking met vorig jaar, tot 1,09 miljard EUR. Nadat de winstmarge vorig jaar was gedaald tot 4,9% herhaalt het bedrijf zijn voornemen om op middellange termijn weer boven de 7% uit te komen.
Meer interessant beursnieuws
- Hoogtepunten KBC Securities Benelux Morning Note
- Adviezen en aanbevelingen
- Siemens: Solide kwartaalresultaten en focus op afsplitsing energietak
- Strategie Commerzbank werkt in moeilijke omstandigheden
- Meest verhandeld bij Bolero op Euronext
- Vestas start het jaar in mineur
- De kostenbesparing van Aperam ligt op schema
- Ontex stuurt ook winstwaarschuwing uit
- Ahold Delhaize presteert grotendeels in lijn
- Vlakke Europese autoverkoop in april
- Petrobras: meer schulden in het eerste kwartaal door nieuwe boekhoudregels
- Terugblik op Wall Street
Wat staat er morgen op het programma?
Tot slot blikken we nog even vooruit naar wat morgen, donderdag 9 mei, op de agenda staat:
- Bedrijfsresultaten
- BAM
- EVS
- Befimmo
- Argenx
- ArcelorMittal
- Brenntag
- BT Group
- Continental
- Deutsche Telekom
- Enel
- Fraport
- HeidelbergCement
- Mediobanca
- Metro
- ProSieben
- Swedisch Match
- Telefonica Deutschland
- Unicredit news Corp
- Symantec
- Aandeelhoudersvergadering
- Barco (Investor Day)
- Philips
- Adidas
- BAE
- Glencore
- HeidelbergCement
- Harley Davidson
- Hilton
- Under Armour
- UPS
- Boston Scientific
- Reckitt Benckiser
- Ex-dividend
- Bekaert
- Sioen
- Sofina
- Macro-economie
- VS: PPI’s, wekelijkse werkloosheidsaanvragen, handelsbalans, groothandelsverkopen
- Japan: consumentenvertrouwen
- China: inflatiecijfers